1. ראשי
  2. /
  3. מאמרים

"אם הוא יונק, שאלה אם טרייה, למה יש לו גזים? כותבים הורים אחרים: כל ערב היא בוכה ונותנת לנו הרגשה שאנחנו ההורים הכי גרועים בעולם. הצילו!! כאבי הבטן הנקראים "קוליק" הם נושא פופולרי מאד בכל מפגש של הורים צעירים. הם גורמים לתינוקות הפצפונים להתעוות מכאב ולצרוח שאוזני ההורים (וכל השכנים) נחרשות. הכאבים תוקפים את רוב התינוקות בחודשים הראשונים ורוב המומחים אומרים לנו "אין מה לעשות". האמנם?"
ברצוני לדון היום בגישה הטוענת שאין קשר בין הגזים של התינוק ובין המזון שאמו אוכלת. הטענה הזו מתבססת על נתונים מארצות כמו הודו, סין, דרום אמריקה, מקומות שבחלקם תופעת הגזים לא קיימת, בארצות אלו אוכלות האמהות המיניקות אורז, שעועית ושאר ירקות ללא הגבלה ולראייה התינוקות לא סובלים מכאבי בטן.
כל כך הרבה פעמים אני נתקלת בדעה האומרת שאין קשר בין האוכל שאוכלת האם המניקה לבין הגזים של התינוק. משפט זה נאמר על ידי אנשי מקצוע רבים מתחום הרפואה, ההיריון הלידה ועוד... ואני כבר 15 שנים תוהה לעצמי מה הבסיס שהביא לתובנה שהקשר הזה לא קיים? יותר ויותר אני מבינה שכשיש קושי למדע להוכיח משהו, מייד מתבססת דעה נחרצת שהדבר לא קיים, כי הוא לא הוכח מדעית!
טואול - בניית אתרים